Urząd Gminy Deszczno, ul. Lubuska 90, 66-446 Deszczno, tel. 95 728 76 50, e-mail: gmina@deszczno.pl

Mecz charytatywny za nami (?)

Pierwsza połowa meczu zakończyła się zwycięstwem 3:2 dla KS Radni. Pierwszego gola  tego dnia wbił w bramkę sportowego przeciwnika radny Tomasz Kuryło. Zaraz po przerwie drużyna FC Urząd wyrównała wynik i przejęła prowadzenie wbijając kolejne bramki. Żywy doping publiczności wraz z przyśpiewkami „Do przodu, do przodu chłopaki” podkręcał klimat walki na boisku. Trzy minuty przed zakończeniem FC Urząd prowadził uzyskując wynik 5:3. A że piłka jest okrągła wiele akcji było nieprzewidywalnych, jak również rzut karny zasądzony dla KS Radnych, który w ostatniej minucie gry zmienił wynik na 5:4 i tak już zostało do końca meczu. Jacek Wójcicki- Wójt Gminy Deszczno otwierając ten mecz rzucił dygresję, że 12 lat nie grał w piłkę i śmiało można się dziś śmiać. Z punktu widzenia obserwatora było to doświadczenie nie tylko identyfikujące wójta, ale ideą meczu był inny, i to szczytny cel. Tym celem była zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na leczenie ciężko chorej Ani z gminy Deszczno. Sportowe zmagania drużyn zakończył słowem pożegnania Tadeusz Koper- Przewodniczący Rady Gminy z intencją nie tyle potrzeby rewanżu, co kontynuacji  idei rozgrywania kolejnych sportowych meczy towarzyskich. Ze zbiórki pieniędzy organizatorzy przekazali  kwotę 3.303,50 zł na potrzeby leczenia chorej Ani.