Urząd Gminy Deszczno, ul. Lubuska 90, 66-446 Deszczno, tel. 95 728 76 50, e-mail: gmina@deszczno.pl
zadaj pytanie wójtowi

Porozmawiaj z nami za darmo
z Twojego komputera.

głos deszczna
publikacje promocyjne

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy
gminny portal mapowy

Gmina Deszczno na szlaku dziejów

Fotorelacje


Archiwum fotogalerii »

nasz kanał TV

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Znajdź nas na Facebooku

nasz kanał TV

Obsluga techniczna
ALFA TV

Koło Gospodyń Wiejskich w Gliniku

Koło Gospodyń Wiejskich w Gliniku działa od 20.04.2007 roku i skupia 22 członkinie. Funkcję przewodniczącej pełni Danuta Frieske.

Panie od kilku lat aktywnie uczestniczą w życiu wsi podejmując wiele zobowiązań na rzecz własnego środowiska. Przyjazna atmosfera sprzyja organizowaniu różnego rodzaju imprez  dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Są to między innymi:

 • festyny np. z okazji Dnia Dziecka,
 • imprezy plenerowe, tj., „Bezpieczne wakacje”,
 • spotkania integracyjne, seminaryjno – warsztatowe organizowane w ramach projektu,
 • warsztaty rękodzieła artystycznego,
 • szkolenia dotyczące zdrowego odżywiania,
 • wycieczki.

Osiągnięcia:

 • I miejsce i zdobycie Złotego Medalu podczas I Amatorskich Mistrzostw Pogranicza w Grillowaniu Drobiu w 2007 r.
 • Udział w Dożynkach Gminnych w Dzierżowie, zajęcie II miejsca  w konkursie na „Wieniec dożynkowy”.
 • IV miejsce w III Amatorskich Mistrzostwach Pograniczaw Grillowaniu Drobiu w kategorii Koła Gospodyń Wiejskich podczas Święta Pieczonego Kurczaka i Powiatowego Święta Plonów w 2009 r.
 • II miejsce w IV Amatorskich Mistrzostwach Pogranicza w Grillowaniu Drobiu w kategorii Koła Gospodyń Wiejskich podczas Święta Pieczonego Kurczaka w 2010 r.
 • II miejsce w Gminnym konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” w 2010 r.

 

Po kliknięciu na datę zobaczyć można zdjęcia z najciekawszych imprez i uroczystości:

Kwiecień 2007 r.  – udział p.Janiny Sałatki, p.Danuty Płóciennik oraz p.Marii Kopczyńskiej w rocznych spotkaniach seminaryjno – warsztatowych w Bukowym Dworku w ramach programu „ Akademia Kobiet Aktywnych”.

Wrzesień 2007 r.  – udział w Targach Jesiennych w Gliśnie. Przygotowano stoisko, gdzie sprzedawano wypieki i rękodzieło artystyczne.

Wrzesień 2007 r. – udział w I Święcie Pieczonego Kurczaka czyli Amatorskich Mistrzostwach Pogranicza w Grillowaniu Drobiu. Koło odniosło sukces zajmując I miejsce  w konkursie grillowania.

Maj 2008 r. – spotkaniez przedstawicielami Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Panie miały okazję wysłuchać prelekcji na temat produktów regionalnych, odbył się pokaz przygotowywania surówek.

Czerwiec 2008 r. – Festyn Dziecięcy (zorganizowany wspólnie z Radą Sołecką i Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Deszczno).

Sierpień 2008 r. - udział w II Amatorskich Mistrzostwach Pogranicza w Grillowaniu Drobiu. Przygotowano stoisko na którym znalazły się wypieki, tradycyjne potrawy z grilla, frytki i nasza potrawa regionalna „pampuchy pani Zosi”. Członkinie zaprezentowały również swoje wyroby rękodzielnicze.

Sierpień 2008 r. – Święto Plonów w Gliniku.

Impreza zorganizowana wspólnie z Radą Sołecką i Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Deszczno. Odbyła się Msza św. oraz poświęcenie wieńca dożynkowego. Starostowie dożynek – przewodnicząca koła i sołtys wsi Glinik przekazali Panu Wójtowi Gminy Deszczno bochen chleba. Przygotowano wiele atrakcji dla milusińskich m. in. loterię oraz profesjonalne warsztaty plastyczne. Panie częstowały swojskim jadłem.

Maj 2009 r.  – w biesiadniku Koła Łowieckiego „Bory Lubuskie” w Gliniku zorganizowano spotkanie integracyjne dla delegatów z Borkheide. Na stole nie zabrakło polskiego bigosu, pierogów, wypieków, roladek drobiowych i oczywiście „pampuchów pani Zosi”.

Lipiec 2009 r. – zorganizowanie imprezy plenerowej adresowanej do dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. W programie znalazły się : pokazy ratownictwa medycznego - sposoby udzielania pierwszej pomocy, pokazy strażackie, spotkanie z policjantem i ratownikiem WOPR, konkurs plastyczny „Moje wakacyjne marzenia”, projekcja filmu „Mustang z dzikiej krainy”, a na zakończenie „Turniej wiedzy o bezpieczeństwie” oraz poczęstunek.

Wrzesień 2009 r. – udział koła w III Amatorskich Mistrzostwach Pogranicza w Grillowaniu Drobiu.

Sierpień 2010 r. – udział koła w IV Amatorskich Mistrzostwach Pogranicza  w Grillowaniu Drobiu. Zajęcie II miejsca  w grillowaniu drobiu i II miejsca w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”.

 

Informacje przygotowała: Danuta Frieske.Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia