Urząd Gminy Deszczno, ul. Lubuska 90, 66-446 Deszczno, tel. 95 728 76 50, e-mail: gmina@deszczno.pl
zadaj pytanie wójtowi

Porozmawiaj z nami za darmo
z Twojego komputera.

głos deszczna
publikacje promocyjne

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy
gminny portal mapowy

Gmina Deszczno na szlaku dziejów

Fotorelacje


Archiwum fotogalerii »

nasz kanał TV

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Znajdź nas na Facebooku

nasz kanał TV

Obsluga techniczna
ALFA TV

Stowarzyszenie Zacisze Borkowskie

Zarząd Stowarzyszenia:    

Prezes: Marta Borys

Wiceprezes: Joanna Majłowska

Skarbnik: Sławomira Butrym

 

Niewielka grupa mieszkańców wsi Borek, w towarzyskich rozmowach doszła do wniosku, że można by zrobić coś dla naszej małej miejscowości. Z poparciem sołtysa i Rady Sołeckiej 3 marca 2013 roku zorganizowano zebranie wiejskie, na którym rozważano różne inicjatywy dotyczące rozwoju wsi. Padały różne propozycje. Ostatecznie zadecydowano o założeniu stowarzyszenia o nazwie Zacisze Borkowskie.

     Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 23 maja 2013 roku. Jego główne cele to aktywizowanie ludności wiejskiej; promocja obszarów wiejskich; wspieranie inicjatyw kulturalnych, ekologicznych, sportowych, rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych; promowanie regionalnej kuchni i inne. Swoje cele stowarzyszenie realizować będzie poprzez organizowanie i finansowanie imprez kulturalnych służących promocji regionu i jego tożsamości kulturowej, działalność związaną ze sportem i rekreacją a także współpracę i wymianę doświadczeń z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi o podobnym charakterze.

     Członkowie stowarzyszenia zadebiutowali udziałem w Święcie Pieczonego Kurczaka, wystawiając stoisko z ciastami. 14 września 2013 roku przy współudziale Urzędu i Rady Gminy w Deszcznie oraz Lubuskiego Zrzeszenia LZS w Gorzowie Wlkp. zorganizowali  Borkowski Rodzinny Festyn Rekreacyjny, na którym zbierano datki na remont kościoła.

           

Mamy nadzieję ,że przy wsparciu mieszkańców wsi oraz sympatyków uda nam się zrealizować będące w naszych głowach  plany i pomysły.

Tekst: Pani Izy Pacholak

Zdjęcia z festynu autor: Karolina Pacholak

 

Inicjatywy Stowarzyszenia Zacisze Borkowskie:

1. Karnawał w ZaciszuKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia