Urząd Gminy Deszczno, ul. Lubuska 90, 66-446 Deszczno, tel. 95 728 76 50, e-mail: gmina@deszczno.pl
zadaj pytanie wójtowi

Porozmawiaj z nami za darmo
z Twojego komputera.

głos deszczna
publikacje promocyjne

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy
gminny portal mapowy

Gmina Deszczno na szlaku dziejów

Fotorelacje


Archiwum fotogalerii »

nasz kanał TV

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Znajdź nas na Facebooku

nasz kanał TV

Obsluga techniczna
ALFA TV

Krzysztof Kalarus

http://www.deszczno.pl/pliki/deszczno/Image/news/logosy/europa_NDK_logo.jpg

Na dwóch kółkach po Europie

Krzysztof Kalarus w Glinika z sukcesem zakończył autorski projekt turystyczny „Europa na dwóch kółkach”. W czerwcu wyruszył w samotną podróż rowerową po Europie, ze szczególnym uwzględnieniem krajów bałkańskich, m.in. Chorwacji, Serbii, Kosowa, Bośni, ale też Grecji, Bułgarii, Turcji czy Albanii. Podróż trwała około 2 miesiące, do pokonania było ponad 6 tys. km. Udało się!

Oto, co sam Krzysztof Kalarus pisał o swojej wyprawie:

„Europa na dwóch kółkach. Bałkany” to projekt, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się skomplikowany: 6 000 kilometrów, 19 państw, 2 miesiące i 1 człowiek, który chcę przejechać tę trasę na rowerze. Moja pasja do podróżowania rowerem rozwijała się od najmłodszych lat. Na początku pojechałem do sąsiedniej miejscowości, później odwiedziłem sąsiednie województwa, a następnie kilkudniowe wyjazdy nad morze czy w góry. Całodniowa jazda w najtrudniejszych warunkach, spanie pod gołym niebem – tam, gdzie zastanie noc, to rzeczy, których już doświadczałem podczas wyjazdów. Tak daleka wyprawa to wielkie wyzwanie, ale nie bałem się go podjąć. To była podróż, która pozostanie w mojej pamięci na całe życie. Żadna wycieczka wykupiona w biurze podróży nie zapewnia tak wielu atrakcji, tylu nowych doświadczeń i widoku tylu ciekawych oryginalnych miejsc.

 Tekst: Ako

Foto: prywatne archiwum K. Kalarusa

 Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia