Urząd Gminy Deszczno, ul. Lubuska 90, 66-446 Deszczno, tel. 95 728 76 50, e-mail: gmina@deszczno.pl
zadaj pytanie wójtowi

Porozmawiaj z nami za darmo
z Twojego komputera.

głos deszczna
publikacje promocyjne

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy
gminny portal mapowy

Gmina Deszczno na szlaku dziejów

Fotorelacje


Archiwum fotogalerii »

nasz kanał TV

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Znajdź nas na Facebooku

nasz kanał TV

Obsluga techniczna
ALFA TV

2011-11-18 14:03:41

Sprawy Oświaty - poruszane w ramach ZPBiW WL

          W dniu 15 listopada 2011 r. w Urzędzie Miejskim w Szprotawie odbyło się spotkanie Zespołu Roboczego ds. Oświaty, działającego w ramach Zrzeszenia Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów województwa Lubuskiego. W spotkaniu uczestniczyli:  Krystyna Bryszewska – Wójt Gminy Dąbie, Halina Kaczmarek – Zastępca Burmistrza Lubska, Andrzej Ogrodnik – Burmistrz Kożuchowa, Waldemar Górczyński – Wójt Gminy Pszczew, Janusz Kubicki – Prezydent Zielonej Góry, , Józef Rubacha – Burmistrz Szprotawy i przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Szprotawie, Sylwester Chocholski - Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu,Natalia Walewska -Wojciechowska – Dyrektor Biura Zrzeszenia PBiW WL.

           Od dłuższego już czasu toczy się publiczna debata na temat stanu finansów publicznych, między innymi na poziomie samorządów terytorialnych. Jedną z przyczyn pogarszającej się sytuacji, które postrzegamy w wyniku dyskusji toczonych na forum Zrzeszenia, jest zlecanie kolejnych zadań na barki samorządów, w tym z zakresu oświaty, bez adekwatnych czy choć proporcjonalnych środków w postaci subwencji. Narastająca skala problemu wymusza na samorządach podjęcie konkretnych działań.  Kierujemy do przedstawicieli rządu, administracji państwowej na poziomie wykonawczym, posłów i senatorów oraz organizacji pokrewnych  zrzeszających samorządy, postulaty, które winny uruchomić proces legislacyjny, nowelizację określonych zapisów, oraz uwzględnienie głosu samorządów w bieżącej modyfikacji funkcjonującego systemu edukacji. 

        Celem przygotowywanego stanowiska w sprawiesystemu finansowania zadań z zakresu oświaty, realizowanych przez JST oraz wprowadzenia zmian legislacyjnych w Ustawie z dnia 26 stycznia 1982 roku Karta Nauczycielajest zobrazowanie paradoksów, które w odbiorze społecznym, prowadzą do zrzucania na barki JST odpowiedzialności za jakość polskiej edukacji na poziomie przedszkolnym i podstawowym. 

        Treść stanowiska zostanie udostępniona po przyjęciu przez Konwent Zrzeszenia PBiW WL.





Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia