Urząd Gminy Deszczno, ul. Lubuska 90, 66-446 Deszczno, tel. 95 728 76 50, e-mail: gmina@deszczno.pl
zadaj pytanie wójtowi

Porozmawiaj z nami za darmo
z Twojego komputera.

głos deszczna
publikacje promocyjne

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy
gminny portal mapowy

Gmina Deszczno na szlaku dziejów

Fotorelacje


Archiwum fotogalerii »

nasz kanał TV

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Znajdź nas na Facebooku

nasz kanał TV

Obsluga techniczna
ALFA TV

2010-10-19 14:44:33

Wykład dr Piotra Mareckiego

W ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki realizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Deszcznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Deszczno i okolic do udziału w bardzo interesującym wykładzie pt. „Zwrot literacki” w polskim kinie współczesnym (w kontekście sukcesu „Wojny polsko- ruskiej” i „Rewersu”). Spotkanie odbędzie się 27 października 2010 r. o godzinie 16:30 w siedzibie biblioteki (Maszewo 35 C).

Prowadzącym będzie Pan dr Piotr Marecki, absolwent polonistyki i filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt w katedrze Kultury Współczesnej, pracownik Instytutu Kultury UJ, współtwórca i dyrektor Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej.

Współtwórca i redaktor naczelny interdyscyplinarnego magazynu o nowej kulturze Ha!art (od 1999), wydawca (m.in. Mariana Pankowskiego, Sławomira Shutego, Michała Witkowskiego), organizator festiwali literackich i sesji naukowych, Prezes Zarządu Fundacji Korporacja Ha!art. Promuje nowe formy i gatunki literackie (powieści hipertekstowe, liberaturę, powieści graficzne).

Zajmuje się przede wszystkim współczesną literaturą oraz związkami literatury z nowymi mediami i kinem, a także kulturą niezależną, publikuje w książkach zbiorowych oraz czasopismach m.in. w Kinie, Lampie, Kwartalniku Filmowym, pisze felietony o tematyce kulturalnej do Gazety Wyborczej w Krakowie. Współautor głośnej antologii o młodej literaturze polskiej Tekstylia (2002), redaktor słownika młodej polskiej kultury Tekstylia bis (2006), redaktor książek o literaturze Internetu (2002, 2003), autor tomu Pospolite ruszenie (2005) o polskich czasopismach kulturalnych ukazujących się po 1989 roku oraz „Kina niezależnego w Polsce. Historii mówionej" (2009).

Współredaktor książki „Kino polskie 1989 – 2009. Historia krytyczna”, która jest próbą odczytania na nowo dwudziestu filmów najbardziej reprezentatywnych dla tego okresu., m.in. Psów, Długu, Pianisty, Dnia Świra, Placu Zbawiciela, Wojny polsko – ruskiej (2010).

Laureat stypendium "Polityki" (2007) oraz nagrody Krakowska Książka Miesiąca (2007), nominowany do Paszportu "Polityki" (2001).





Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia