Urząd Gminy Deszczno, ul. Lubuska 90, 66-446 Deszczno, tel. 95 728 76 50, e-mail: gmina@deszczno.pl
zadaj pytanie wójtowi

Porozmawiaj z nami za darmo
z Twojego komputera.

głos deszczna
publikacje promocyjne

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy
gminny portal mapowy

Gmina Deszczno na szlaku dziejów

Fotorelacje


Archiwum fotogalerii »

nasz kanał TV

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Znajdź nas na Facebooku

nasz kanał TV

Obsluga techniczna
ALFA TV

2015-05-14 07:49:18

Bądź eko i przyłącz się do kanalizacji!

 

Masz dość szamba? Czekasz, aż Twoja droga zostanie wyremontowana po budowie nowego wodociągu i kanalizacji? Nie chcesz, by Gmina Deszczno zwracała unijne dofinansowanie na inwestycję? Nie chcesz narażać się na grzywnę? Niezwłocznie przyłącz się do nowo wybudowanej kanalizacji na terenie naszej Gminy Deszczno! To się opłaca! I to pod każdym względem!

Dobiega końca ogromna inwestycja PWiK: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6”, czyli po prostu budowa 150 km nowych wodociągów i kanalizacji. W naszej Gminie Deszczno, dzięki tej inwestycji, którą dofinansowała Unia Europejska, powstało 39 przepompowni, ponad 38 km kanalizacji sanitarnej oraz 4,3 km sieci wodociągowej.

– Teraz najważniejsze jest osiągnięcie tzw. efektu ekologicznego. Chodzi o to, by Mieszkańcy przyłączali się do nowo wybudowanej kanalizacji. To niezwykle istotne z wielu powodów. Jeśli do końca roku nie zostanie osiągnięty efekt ekologiczny, czyli Mieszkańcy nie przyłączą się masowo do sieci, nasza gmina będzie musiała oddać unijne dofinansowanie przekazane na tę inwestycję. To ogromne pieniądze, nawet do 21.000.000 zł, czyli prawie roczny budżet Gminy Deszczno! Jeśli zabraknie ich w budżecie, nie będziemy mogli wykonać wielu niezbędnych inwestycji, ponieważ zwyczajnie zabraknie nam pieniędzy. Dodatkowym argumentem jest to, że dopóki Mieszkańcy nie przyłączą się do sieci, gmina nie ma jak ruszyć z remontem ulic zniszczonych podczas budowy kanalizacji. Wystarczy, że jeden Mieszkaniec nie będzie chciał się przyłączyć, by te prace były spowolnione lub nawet wstrzymane, bo nie można dopuścić do niszczenia nowych dróg asfaltowych po to, żeby ktoś wykonał spóźnione przyłącze – przekonuje wójt Gminy Deszczno Paweł Tymszan.

A ulic wymagających odtworzenia i remontu jest w naszej gminie kilka. – Kiedy tylko Mieszkańcy przyłączą się do sieci kanalizacyjnej, zostanie „zrobiona” ul. Północna w Karninie, ul. Świetlana, ul. Wylotowa na Osiedlu Poznańskim, ul. Kręta w Maszewie, ul. Lipowa w Gliniku. W 2016 lub 2017 roku zostanie wykonana Klonowa, Olchowa oraz Różana. Wszelkie prace uzależnione są jednak od przyłączy Mieszkańców – dodaje wójt.

Wójt Paweł Tymszan docenia także zaangażowanie Mieszkańców związane z ul. Klonową podczas „akcji kuponowej”. Przypomnijmy, to Mieszkańcy mieli zadecydować, które ulice zostaną wyremontowane za pieniądze uzyskane ze sprzedaży samochodu służbowego. W „Głosie Deszczna” zostały opublikowane specjalne kupony do głosowania. Mieszkańcy ul. Klonowej dostarczyli do urzędu 33 kupony. Niestety, nie było one oryginalne, wycięte z „Głosu Deszczna”, tylko skserowane. A tylko oryginalne były brane pod uwagę. – Bardzo doceniam i szanuję zaangażowanie Mieszkańców Klonowej. Co prawda kupony były skserowane, jednak każdy był dokładnie opisany i podpisany odręcznie przez Mieszkańców tej ulicy. To ważny głos, którego nie można zignorować. Dlatego uznaliśmy, że po przyłączeniu do sieci, będą mieli odtworzoną drogę – deklaruje P. Tymszan.

Uwaga!

Mieszkańcy powinni niezwłocznie przyłączyć się do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej. Im szybciej to zrobią, tym szybciej rozpoczną się remonty dróg. Nieprzyłączenie się do sieci w wyznaczonym terminie będzie skutkowało karami grzywny. 

 

Stan dróg w Gminie Deszczno:

Osiedle Poznańskie, ul. Świetlana - przed odtworzeniem

Glinik - ul. Lipowa - po odtworzeniu

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia