Urząd Gminy Deszczno, ul. Lubuska 90, 66-446 Deszczno, tel. 95 728 76 50, e-mail: gmina@deszczno.pl
zadaj pytanie wójtowi

Porozmawiaj z nami za darmo
z Twojego komputera.

głos deszczna
publikacje promocyjne

Gminny Portal Mapowy

gminny portal mapowy
gminny portal mapowy

Gmina Deszczno na szlaku dziejów

Fotorelacje


Archiwum fotogalerii »

nasz kanał TV

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Znajdź nas na Facebooku

nasz kanał TV

Obsluga techniczna
ALFA TV

dodano 16-10-2015

Informacja dotycząca obowiązku utrzymania w sprawności urządzeń melioracji wodnych szczegółowych

Z uwagi na nasilające się coroczne podtopienia i powodzie, spowodowane m. in. złym stanem urządzeń melioracji wodnych szczegółowych, konieczne jest natychmiastowe przystąpienie do przeprowadzenia ich konserwacji.

więcej

dodano 15-10-2015

KONCERT SYMFONICZNY 3 X GENIUSZ MOZART / PADEREWSKI / FAURÉ - 16 października

W klimat koncertu wprowadzi, pochodząca z wczesnego, młodzieńczego okresu twórczości Ignacego Jana Paderewskiego, utrzymana w neoromantycznej stylistyce, Uwertura Es-dur na orkiestrę symfoniczną, wciąż mało znana szerokiemu odbiorcy. Zaraz po niej jedno z wielkich dzieł klasycyzmu – Symfonia koncertująca Es-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ten specyficzny koncert podwójny, z udziałem duetu instrumentów solowych: skrzypiec i altówki, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych i najgłębiej osobistych pod względem wyrazu kompozycji Mozarta, a także za szczytowe osiągnięcie pośród dzieł na instrumenty solowe napisanych przez genialnego salzburczyka.

więcej

dodano 13-10-2015

Ogłoszenie o II przetargu ofertowym na sprzedaż autobusu

Wójt Gminy Deszczno Paweł Tymszan ogłasza drugi przetarg na sprzedaż autobusu szkolnego - Jelcz L090M.

więcej

dodano 12-10-2015

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2015

Wielce Szanowni Państwo,Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty ! 
w Dniu Edukacji Narodowej serdecznie dziękuję nauczycielom, pedagogom oraz wszystkim pracownikom oświaty za trud, jaki Państwo wkładacie w kształcenie i wychowanie dzieci. Państwa praca to przede wszystkim misja i powołanie. Każdego dnia jest pełna wyzwań wobec kształtowania charakterów i prawidłowych postaw młodych ludzi. Przekazują Państwo wiedzę, ale przede wszystkim służą i dzielą się swoim doświadczeniem życiowym. To ogromna odpowiedzialność, zwłaszcza dziś, kiedy często relacje międzyludzkie wypierane są przez nowe technologie, a bezpośredni kontakt człowieka z drugim człowiekiem schodzi na dalszy plan.
 

więcej

dodano 12-10-2015

Komunikat o przerwie w dostawie wody w dniu 13 października

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że w związku z pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej w miejscowości DESZCZNO w dniu 13.10.2015 r. od godz. 8:30 do godz. 13:30 nastąpi przerwa w dostawie wody do budynków leżących w miejscowościach :DESZCZNO - od ul. Lubuskiej nr 92 (prawa strona w kierunku miejscowości Brzozowiec), BRZOZOWIEC  -  ulice: Gorzowska, Leśna, Szkolna.

więcej

dodano 09-10-2015

Ogłoszenie o przetargu ofertowym

Wójt Gminy Deszczno Paweł Tymszan ogłasza pierwszy przetarg na sprzedaż: pojemnika specjalistycznego do transportu wartości BOX 5000 ZT-3 (walizka kasjera), domków drewnianych letniskowych oraz używanych płyt żelbetonowych.

więcej

dodano 09-10-2015

PRZEŁOMY Karola Graczyka

„PRZEŁOMY” to tytuł kolejnego tomiku pochodzącego z Deszczna Karola Graczyka. Tomik ukazał się waśnie nakładem Instytutu Mikołowskiego przy współfinansowaniu Gminy Deszczno.16 października o godz. 17.00 w Centrum Spotkań Artystycznych Kotłownia Pomysłów odbędzie się spotkanie autorskie Karola Graczyka połączone z promocją tomiku.

więcej

dodano 09-10-2015

Zaproszenie na koncert familijny ZOOM NA JAZZ

W ramach cyklu koncertów familijnych, Filharmonia Gorzowska zaprasza najmłodszych melomanów i ich rodziny na koncert przepełniony muzyką jazzową i improwizowaną, która – jak niektórzy twierdzą – wcale nie jest trudna i niezrozumiała, lecz właśnie miękka, aksamitna i bardzo przyjemna dla ucha. Spróbujemy i my przyjrzeć się jej z bliska i sprawdzić, na czym polega sekret prawdziwego jazzu – gatunku muzycznego, który mieni się niezwykłym bogactwem brzmień i rytmów oraz wymyka się wszelkim regułom. Przykładem takiej twórczej wolności jest z pewnością jazzowa improwizacja – sztuka muzycznej wyobraźni, w której tajniki wprowadzi nas znakomity gorzowski pianista jazzowy Michał Wróblewski wraz z zespołem. Jeśli chcecie się przekonać, że muzykę można nie tylko grać, ale świetnią się nią bawić, zróbcie z nami zoom na jazz! 


 

więcej

dodano 08-10-2015

Spotkanie informacyjne - lokalna strategia rozwoju 2014-2020

Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania zaprasza mieszkańców gminy Deszczno do udziału w SPOTKANIU INFORMACYJNYM DOTYCZĄCYM REALIZACJI LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU W LATACH 2014-2020.

więcej

dodano 08-10-2015

Jak głosować?

Szanowni Mieszkańcy, już 25 października odbędą się wybory parlamentarne, w których będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Senatu i Sejmu kolejnej kadencji. Publikujemy informator, na jakiej zasadzie będzie się odbywać głosowanie.

więcej

dodano 07-10-2015

KOTŁOWNIA POMYSŁÓW. Polecamy aktywne popołudnia !

Po wakacjach życie w Kotłowni Pomysłów wraca ze znaną i lubianą ofertą warsztatowo- artystyczną oraz zupełnie nowymi propozycjami. Od kilku sezonów miłośnicy muzyki mogą w Kotłowni Pomysłów uczyć się gry na gitarze. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych w każdą sobotę prowadzi nauczyciel muzyki Wojciech Pieczyński.

więcej

dodano 07-10-2015

Moja firma ma trwać!

Kiedy i jak rozpocząć proces sukcesji? W jaki sposób dokonać podziału majątku firmy i rodziny? Jak przygotować sukcesora? Przed tymi pytaniami stoją obecnie firmy rodzinne. Odpowiedzi na nie można znaleźć na organizowanych w ramach projektu Kody Wartości warsztatach dedykowanych firmom rodzinnym. Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatne materiały do przeprowadzenia zmiany międzypokoleniowej.  Najbliższe warsztaty w regionie odbędą się 12 października w Gorzowie Wielkopolskim.

więcej

dodano 06-10-2015

Realizacja Projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6" - m. Karnin, Ulim, Łagodzin, Maszewo, Glinik, Osiedle Poznańskie, Ciecierzyce.

W związku z przygotowywanym postępowaniem przetargowym przez PWiK sp. z o. o., Wójt Gminy Deszczno informuje, że istnieje możliwość  wybudowania przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przyłącza kanalizacyjnego na terenie nieruchomości znajdujących się bezpośrednio przy  sieci kanalizacyjnej oraz rozłożeniu kosztów jego budowy na niskoprocentowe raty (ok. 0,25% za każdy miesiąc odroczenia płatności).

więcej

« poprzednie 1 2 3 4 5 6  [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 117   następne »


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia